Ευκαιρίες Καριέρας

Intersys A.ε.

Η Intersys Α.Ε. είναι μία ελληνική εταιρεία, γνωστή για την αντιπροσώπευσή κορυφαίων διεθνών οίκων, όπως Canon, Pioneer, Gorenje, Haier, Tom Tom, Telefunken, NEC, Duracell, και άλλες. Η εταιρεία ψάχνει συνέχεια νέο ταλέντο για να καλύψει τις αυξανόμενες ανάγκες της. Οι αξίες μας ορίζουν τον τρόπο με τον οποίο αλληλεπιδρούμε με τους συναδέλφους, τους συνεργάτες και τους πελάτες μας. Οι  βασικές αξίες μας είναι σεβασμός, υπευθυνότητα, ακεραιότητα, και πρωτοπορία.

  • Έτος ίδρυσης: 1962

  • 10,000 τμ ιδιόκτητων εγκαταστάσεων

  • 132 υπάλληλοι

Τι ψαχνουμε

Ανθρώπους  με όραμα, αξίες, πάθος και δημιουργικότητα, είναι αυτό που ζητάμε. Εάν ταυτίζεσαι με αυτά.. έλα στην οικογένειά μας! Δεν θα ήμασταν εδώ σήμερα χωρίς την ουσιώδη συμβολή των ανθρώπων μας, αυτών των καινοτόμων, αφοσιωμένων και δυναμικών συνοδοιπόρων μας.

Τι προσφερουμε
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές

  • Συνεχής επαγγελματική εξέλιξη και μάθηση

  • Μοντέρνο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

  • Τη δυνατότητα να εργαστείς δίπλα σε κορυφαίους επαγγελματίες του χώρου

δουλεψτε μαζι μασ

Ανοιχτές Θέσεις Εργασίας

Product Manager

πληρησ απασχοληση

Αναζητούμε Product Manager για τον εμπλουτισμό της ομάδας Marketing. Η θέση απαιτεί έρευνα αγοράς ανταγωνισμού και συνεργασία με το τμήμα αγορών της εταιρείας.

ΔΕΙΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Αρμοδιότητες

• Έρευνα αγοράς ανταγωνισμού για την ανάπτυξη νέων προϊόντων και την βελτίωση του υπάρχοντος μείγματος προϊόντων σε συνεργασία με το τμήμα αγορών της εταιρείας

• Παρακολούθηση των αναγκών και των ευκαιριών των πελατών και διαμόρφωση προτάσεων για την περαιτέρω ανάπτυξη της συνεργασίας

• Παρακολούθηση ποιοτικών και ποσοτικών στόχων ανά μήνα

• Έλεγχος και συντονισμός των παραγγελιών στους οίκους

• Ενεργή συμμετοχή στη διαμόρφωση του marketing plan και της εκτέλεσης του

• Έλεγχος κυκλοφορίας αποθεμάτων

• Εισήγηση της τιμολογιακής πολιτικής

• Μεγιστοποίηση της κερδοφορίας προϊόντων

• Συμμετοχή σε διαδικασίες λήψης αποφάσεων ( ετήσιες δραστηριότητες μάρκετινγκ / budget plan , εκστρατείες μάρκετινγκ , διαφήμισης, PR )

• Οργάνωση και υλοποίηση στρατηγικής μάρκετινγκ και δραστηριοτήτων προώθησης των πωλήσεων

• Υποστήριξη πωλήσεων για τους διαγωνισμούς ( ανταγωνιστικά πλεονεκτήματα -Key Points , επίσκεψη σε πελάτες με τους συμβούλους πωλήσεων.

• Οργάνωση και υλοποίηση έργων ( λανσάρισμα νέων προϊόντων / εκπαίδευση , προώθηση προϊόντων ,ανάλυση του ανταγωνισμού , εκστρατείες e Marketing , Εκθέσεις , εκδηλώσεις.

• Οργάνωση , ενημέρωση και κοινοποίησης πληροφοριών της εταιρείας (Προϊόντα / Μάρκετινγκ υλικά , τιμοκατάλογοι – χονδρικής και λιανικής )

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ

• Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας

• Άριστη γνώση MS Office

• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 έτη σε τμήμα Marketing

• Ιεράρχησης προτεραιοτήτων και διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων

• Συστατικές επιστολές απαραίτητες

Ο ιδανικός υποψήφιος πρέπει να έχει τις εξής ικανότητες:

• Δημιουργική σκέψη, μεθοδικότητα, άριστη επικοινωνία, ευελιξία και ομαδικό πνεύμα εργασίας

• Εξοικείωση με την ανάλυση και παρουσίαση διοικητικών πληροφοριακών καταστάσεων, ευχέρεια στο γραπτό και προφορικό λόγο

• Επιμονή στην ολοκλήρωση εκτέλεσης των υποχρεώσεων του/της, καθώς και ικανότητα κατανομής εργασιών στους υφισταμένους του/της

Προσφέρονται

• Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως προσόντων

• Άριστο εργασιακό περιβάλλον

• Προοπτικές εξέλιξης σε μια ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία με ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά

Security Systems Presales Engineer

Αναζητούμε έμπειρο Μηχανικό για να ηγηθεί τις Presales δραστηριότητες της Intersys στον τομέα του Surveillance Video και Security. Η θέση απαιτεί πλήρη κατανόηση των αναγκών των πελατών, καθώς και τη δημιουργία και σχεδιασμό προσαρμογής προτάσεων βάση αυτών.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Η ΘΕΣΗ ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΦΘΕΙ

Τεχνικός Ηχοσυστημάτων

ΠΛΗΡΗΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ

Αναζητούμε Τεχνικό για την επισκευή ηχοσυστημάτων, με πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ τεχνικής κατεύθυνσης (ήχου), και απαραίτητα εργασιακή εμπειρία 3 χρόνων σε επισκευή ηχοσυστημάτων. Απαιτούντε καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας, και ηλικία έως 35 ετών.

Lighting Systems Presales Engineer

Αναζητούμε έμπειρο Μηχανικό για να ηγηθεί τις Presales δραστηριότητες της Intersys στον τομέα του Lighting και Energy Saving. Η θέση απαιτεί πλήρη κατανόηση των αναγκών των πελατών, καθώς και τη δημιουργία και σχεδιασμό προσαρμογής προτάσεων βάση αυτών.

Senior Product Manager

Αναζητούμε Senior Product Manager, για τον εμπλουτισμό της ομάδας Marketing. Η θέση απαιτεί εξαιρετική κατανόηση του customer experience, αναγνώριση και κάλυψη των κενών του προϊόντος καθώς και τη παραγωγή ιδεών ώστε να αυξηθούν τα μερίσματα αγοράς.

Τεχνικός Λευκών Συσκευών

Αναζητούμε Ψυκτικό – Τεχνικό Λευκών Συσκευών και Συστημάτων Κλιματισμού, με πτυχίο ΨΥΚΤΙΚΟΥ ή σχετικής ειδικότητας, πιστοποίηση διπλώματος, άδεια ασκήσεως επαγγέλματος και καλή γνώση Αγγλικών. Θα προτιμηθούν κάτοχοι ΙΧ ή μηχανής και τριετή προϋπηρεσία.

Θέλετε να γίνετε μέλος της ομάδας μας?